Zeytin ağacı

Kategori - Şifalı bitkiler ( şifalı bitkiler faydaları, keten tohumu, çörek otu zencefil, şifalı meyveler )


Zeytingiller familyasından, Akdeniz bölgelerinde yetiştirilen 5 ile 20 metre boylarında senelik yetişme ağacına göre değişmektedir. Meyvelerinden zeytin yağı çıkarılır.

zeytin

Zeytinin faydaları : Karaciğer temizler. Dalağın vazifesini kolaylaştırır. Bağırsaklarda birikmiş posaların vücuttan atılmalarını sağlar. Bağırsakları iyi çalışmayanların her sabah aç karnına bir çorba kaşığı zeytin yağı içmeleri çok faydalıdır.

Zeytinde bol miktarda D vitamini bulunur. Bu vitamin bünyenin gelişmesi için son drece lüzumludur. Kemik zaafiyetinde istidatlı olan çocuklara zeytin ve zeytin yağı verilirse kemik zaafiyetinin önüne geçilmiş ve kemiklerin kuvvetli olmaları sağlanmış olur. Diş çürümelerini önler.

Bedene yorgunluk veren toksinleri gidererek vücudun kuvvetli olmasını sağlar. Zeytinyağı zehirleri zamanında çepeçevre sararak vücuttan atar. Bu bakımdan panzehir gibidir.


Yorumlar

2devonion - 2010-04-18 22:26:22
insanoğlunun ilk anlarından beridir onları besleyen faydalarıda saymakla bitmeyecek bitki.bu yüzden kuranda bile ismi geçer vücudu temizleyen ana antitoksinlerden biridir. özellikle egelileri çok şanslı gördüğümü söyleyebilirim :-)

2mccoy35 - 2010-04-20 02:45:08
zeytin ağacı ve zeytin yağı sağlık için çok faydalı bana göre


Benzer Yazılar

Ardıç katranı ağacı
Çınar ağacı
Kahve ağacı
Kakao ağacı
Kaküle ağacı
Karanfil ağacı
Kavak ağacı
Kayın ağacı

Rastgele Yazılar

Ravend bitkisi
Kadınların elinde daha çok mikrop var
E vitamini
At kestanesi
Bakteriyel vajinit
Baharatların faydaları ve yararları
Anne sütünün bileşimi
Çocukluk Diabeti şeker hastalığı ve beslenme
Zayıflama Sağlıklı diyet yaparak zayıflayın.