Bronşit tedavisi bitkisel

Kategori - Sağlık ( sağlık, cinsel sağlık, hastalıklar, sağlık haberleri kadın erkek sağlık )


Bronşit, trakea ve bronşlarda meydana gelen iltihaplanmadır. İki türü vardır: Had (Akut) bronşit ve Müzmin (Kronik) bronşit. Had bronşit: Grip, kızamık, boğmaca veya tifo gibi hastalıklar sırasında ortaya çıkar. Sisli ve soğuk havalarda rahatsızlık artar. Hastalığın başlangıcında kuru ve ağrılı öksürük, az yapışkan balgam sonraları sümüksü-cerahatli balgam ile birlikte hafif ateş ve halsizlik görülür.
bronşit, bronşit hastalığı
Müzmin bronşit: Bu tür bronşit ilerlemiş bir vakadır. Solunum yollarını yağlayan bezler büyümüş, içyüzlerinde bulunan tüyler görevlerini yapamaz olmuş ve iltihaplar meydana gelmiştir.Her iki bronşitte de yapılacak ilk iş, sigarayı bırakmak ve istirahat etmektir.

Bronşit bitkisel tedavisi; Bir çay bardağı şalgam suyuna bir çorba kaşığı bal katıp az kaynattıktan sonra sıcak, sıcak içilir. 1 litre kaynar suya 50 gram ciğerotu konur. 15 dakika bekletilip süzülür, yemeklerden önce ikişer diş sarımsakla içilir. Ayrıca beslenmelerde bol vitaminli yemeklere ve her yemekte sarımsak yemeye devama dikkat etmek lazımdır.

Yorumlar

Bu yazıya Hiç Yorum Eklenmemiş
İlk yorum ekleyen siz olmak istermisiniz?


Benzer Yazılar

Bitkisel elma sirkesi ile cilt bakımı
Ganore tedavisi
Vajinit tedavisi
Sarkoidoz tedavisi
Zehirlenmesi tedavisi
Kısırlık tedavisi
Adet kanaması bitkisel tedavi
Ağız kokusu tedavisi

Rastgele Yazılar

Sumak
Aybaşı düzensizliği
Doğuştan veya sonradan meydana gelen hastalıklar
Salmonella
Ganore tedavisi
Basurun bitkisel tedavisi
Keçi boynuzu ve faydaları
Muz ve bebek beslenmesi
Zayıflama Sağlıklı diyet yaparak zayıflayın.